LIPOVITAN S

LIPOVITAN® S

LIPOVITAN® S obsahuje silymarin, ktorý prispieva k ochrane pečene pred účinkami niektorých škodlivín, ako sú alkohol, priemyselné jedy a niektoré lieky. Obsahové látky prispievajú k správnej funkcii pečene a podieľajú sa na ochrane pred jej stukovatením.

Súťaž o wellness pobyt pre dvoch

LIPOVITAN S

LIPOVITAN® S je k dispozícii
na e-shope www.mojalekaren.sk

Názov produktu

LIPOVITAN® S

Priaznivé účinky

LIPOVITAN® S obsahuje SILYMARÍN (pestrec mariánsky), ktorý má priaznivé účinky na ľudský organizmus a prispieva:

  • k ochrane pečene pred účinkami niektorých škodlivín, ako sú alkohol, priemyselné jedy a niektoré lieky 1,
  • k správnej funkcii pečene a podieľa sa na ochrane pred jej stukovatením 2,
  • k jarnej detoxikácii organizmu.

Zloženie

Aktívne látky: 80 % extrakt zo semena rastliny pestrec mariánsky, čo zodpovedá 140 mg silymarínu v 1 tablete.

Dávkovanie

Dospelí a deti od 5 rokov užívajú 1 tabletu 1x denne. Tablety prehĺtajte celé, bez rozhryznutia, najlepšie po jedle a zapíjajte ich vodou. LIPOVITAN® S je určený na dlhodobé užívanie 3.

Balenie

90 tabliet, 90 tabliet + 15 tabliet zadarmo (akčne balenie)

Dostupnosť

K dispozícii vo vašej obľúbenej lekárni alebo v e-shopoch.

1 Pradhan SC, Girish C. Hepatoprotective herbal drug, silymarin from experimental pharmacology to clinical medicine. Indian J Med Res. 2006 Nov;124(5):491-504. 2 Milk Thistle from www.mayoclinic.org. 3 Saller R, Brignoli R, Melzer J, Meier R. An updated systematic review with meta-analysis for the clinical evidence of silymarin. Forsch Komplementmed. 2008 Feb;15(1):9-20.

ostropestrec

Viete, čo je pestrec mariánsky?

Pestrec je pestovaná liečivá bylina, ktorá pochádza zo Stredomoria. V teplejších oblastiach vo vzácnych prípadoch splanie. Pestrec mariánsky je jedno- až dvojročný, statný, ozdobný bodliak. Byľ, dole husto, hore riedko listnatá, dorastá do výšky aj viac ako 1 meter. Listy sú striedavé, objímavé, tuhé, žilnato biele mramorované, v obryse podlhovasto eliptické a ostnaté. Z vajcovitej, ostnato zubatej bázy vyrastá purpurový kvet. Plodom sú lesklé nažky s hnedými škvrnami a veľkosťou asi 7 mm x 4 mm s bielym chocholcom, štetinky drsné, dole zrastené. Kvitne od júla do septembra.

Drogou sú plody, niekedy nesprávne označované ako semená. Tesne pred zrelosťou sa celé chocholovité hlavice odrežú a uložia na vetrané, suché miesta, kde ešte len dozrejú. Až potom sa šištice vymlátia a plody zbavia chocholca. Droga chráni pečeňový parenchým, ovplyvňuje tvorbu žlče a jej distribúciu, preto sa užíva predovšetkým na liečbu a doliečovanie chorôb pečene a žlčníka, a tým vlastne aj celej látkovej výmeny.

Hlavnou obsahovou látkou je silymarín, čo je súhrnný názov pre flavolignanové zlúčeniny a silicu. Obsiahnuté sú predovšetkým flavonoidy silybín, silydianín a silychristín, ďalej biogénne amíny, tyramín a histamín, niektoré aminokyseliny, cukry a množstvo oleja s vyšším podielom nenasýtených mastných kyselín.

Zdroj: Jiří Janča. Josef A. Zentrich. Herbář léčivých rostlin. Rok vydania: 1998. Str. 216-218.

Prečítajte si, prečo sa starať o svoju pečeň a ako na jarnú detoxikáciu organizmu.

privitajte-jaroPreč so zimným spánkom, privítajme jar!

Začiatkom marca už začíname vyzerať prvý jarný deň, čiže jarnú rovnodennosť. Tento rok sa začne astronomická jar v stredu 20. marca 2019 o 22:58 hod. Väčšina z nás má zimu spojenú skôr s tučnejšími jedlami ako so zdravými čerstvými šalátmi. Aj aktívneho pohybu je menej, pretože nepriaznivé počasie a skorá tma spôsobujú, že nás príliš neláka ísť von behať alebo vybrať sa na dlhšiu prechádzku, to radšej zostaneme doma v teple. Naopak, jar v nás prebúdza nielen chuť na čerstvé zeleninové šaláty, ale aj chuť „vytiahnuť päty z domu“…

Stiahnuť PDF

Jarná detoxikácia organizmu s akciovým balením 90 + 15 tabliet zdarma!

lipovitan-s

Pripravili sme pre vás nákladovo efektívny akčný balíček!. Veríme, že nielen v období jarnej očisty oceníte 15 tabliet zadarmo a možnosť vyhrať víkend wellness pobyt pre dvoch alebo balíček, ktorý obsahuje 3 mesiace liek pre vás.

Chcete tento rok vyhrať vy?
Viac o súťaži sa dozviete tu

Súťažte s Lipovitanom a vyhrajte

Víkendový wellness
pobyt pre dvoch

Chcem súťažiť

LIPOVITAN DUO
LIPOVITAN S
LIPOVITAN