LIPOVITAN S

LIPOVITAN® S

LIPOVITAN® S obsahuje silymarin, ktorý prispieva k ochrane pečene pred účinkami niektorých škodlivín, ako sú alkohol, priemyselné jedy a niektoré lieky.

Názov produktu

LIPOVITAN® S

Priaznivé účinky

LIPOVITAN® S obsahuje SILYMARÍN (pestrec mariánsky), ktorý má priaznivé účinky na ľudský organizmus a prispieva:

  • k ochrane pečene pred účinkami niektorých škodlivín, ako sú alkohol, priemyselné jedy a niektoré lieky,
  • k správnej funkcii pečene a podieľa sa na ochrane pred jej stukovatením,
  • k detoxikácii organizmu.

Zloženie

Aktívne látky: 80 % extrakt zo semena rastliny pestrec mariánsky, čo zodpovedá 140 mg silymarínu v 1 tablete.
Podrobné zloženie

Dávkovanie

Dospelí a deti od 5 rokov užívajú 1 tabletu 1x denne. Tablety prehĺtajte celé, bez rozhryznutia, najlepšie po jedle a zapíjajte ich vodou. LIPOVITAN® S je určený na dlhodobé užívanie.

Balenie

90 tabliet + 15 tabliet zadarmo

Dostupnosť

Dostupné vo vašej lekárni alebo v e-shopoch.

ostropestrec

Viete, čo je pestrec mariánsky?

Pestrec je pestovaná liečivá bylina, ktorá pochádza zo Stredomoria. V teplejších oblastiach vo vzácnych prípadoch splanie. Pestrec mariánsky je jedno- až dvojročný, statný, ozdobný bodliak. Byľ, dole husto, hore riedko listnatá, dorastá do výšky aj viac ako 1 meter. Listy sú striedavé, objímavé, tuhé, žilnato biele mramorované, v obryse podlhovasto eliptické a ostnaté. Z vajcovitej, ostnato zubatej bázy vyrastá purpurový kvet. Plodom sú lesklé nažky s hnedými škvrnami a veľkosťou asi 7 mm x 4 mm s bielym chocholcom, štetinky drsné, dole zrastené. Kvitne od júla do septembra.


Drogou sú plody, niekedy nesprávne označované ako semená. Tesne pred zrelosťou sa celé chocholovité hlavice odrežú a uložia na vetrané, suché miesta, kde ešte len dozrejú. Až potom sa šištice vymlátia a plody zbavia chocholca. Droga chráni pečeňový parenchým, ovplyvňuje tvorbu žlče a jej distribúciu, preto sa užíva predovšetkým na liečbu a doliečovanie chorôb pečene a žlčníka, a tým vlastne aj celej látkovej výmeny.

Hlavnou obsahovou látkou je silymarín, čo je súhrnný názov pre flavolignanové zlúčeniny a silicu. Obsiahnuté sú predovšetkým flavonoidy silybín, silydianín a silychristín, ďalej biogénne amíny, tyramín a histamín, niektoré aminokyseliny, cukry a množstvo oleja s vyšším podielom nenasýtených mastných kyselín.

Zdroj: Jiří Janča. Josef A. Zentrich. Herbář léčivých rostlin. Rok vydania: 1998. Str. 216-218.

LIPOVITAN DUO
LIPOVITAN S
LIPOVITAN